Головна Що точно варто знати про Україну?
Україна
1 Q&A

Що точно варто знати про Україну?

Чи заборонено в Україні спілкуватися російською мовою?

Чи заборонено в Україні спілкуватися російською мовою?

Чи заборонено в Україні спілкуватися російською мовою?

В Україні не існує заборон на використання будь-якої мови, зокрема російської. Існує закон, що регулює функціонування української як державної. Розповіді про те, що нібито російська в Україні заборонена, — не більше, ніж плід уяви російських пропагандистів.

Багато українців і далі продовжують використовувати російську мову в побуті. Згідно з опитуванням групи “Рейтинг”, проведеним у лютому 2024 році, 12% українців спілкуються виключно російською, а 28% — і російською, й українською. В південних і східних регіонах ці цифри значно вищі за загальнонаціональний показник — 22% та 46% відповідно на Півдні України та 25% і 51% — на Сході України. 

Проте українська мова має статус єдиної державної в Україні. Це означає, що її вживання є обов’язковим в органах державного управління, в громадських організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, а також у сфері обслуговування. При цьому Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» жодним чином не регулює сфери релігійних обрядів та приватного спілкування. Російська мова в ньому взагалі не згадується і не виділяється в окрему категорію — йдеться виключно про державну українську мову. Не існує «заборон» на російську мову і в інших законах та нормативних актах України.

Те, що в Україні нібито заборонена російська мова, — це ще одна вигадка російської пропаганди. При чому не нова. Саме під приводом «защиты русскоязычного населения» Росія окупувала Крим та окремі райони Луганської та Донецької областей у 2014 році. Те саме називала одним з приводів нападу на Україну у 2022 році. Без втручань та впливів Росії в Україні взагалі не було проблем на мовному підґрунті.

Не знайшли потрібної відповіді?

Зворотний зв'язок важливий для нас! Якщо у вас залишилися питання або ви не знайшли потрібної інформації на сайті, будь ласка, напишіть нам. Наша команда допоможе вам знайти відповіді на ваші запитання та надати необхідну інформацію.

    Поставити запитання

    Проєкт відбувається за фінансування

    partner partner partner partner