Головна Додаткові джерела інформації

Додаткові джерела інформації

Державні ресурси

Spravdi – аналітичний ресурс Центру стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики, який в тому числі займається викриттям російських фейків та аналізом російської пропаганди.

Ukraine UA – новинно-аналітичний сайт Міністерства закордонних справ про події в Україні іноземними мовами.

Центр протидії дезінформації – новинно-аналітичний сайт Ради національної безпеки та оборони України, який в тому числі займається виявленням інформаційних загроз, спростуванням фейків та донесенням офіційно підтвердженої правдивої інформації до кожного українця через мережу мессенджерів.

Український інститут національної пам’яті – офіційний інформаційний сайт Українського інституту національної пам’яті, що в тому числі займається організацією досліджень історичної спадщини та сприянням інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; популяризацією історії України, її видатних особистостей; подоланням історичних міфів.

Спеціалізовані видання

Детектор медіа – група незалежних видань, місія яких полягає у підвищенні медіаграмотності українського суспільства та протидії дезінформації та пропаганді.

Vox – незалежна аналітична платформа про економіку, суспільство, державне управління в Україні, викривають брехню та маніпуляції.

Українські суспільно-політичні ЗМІ 

Суспільне Мовлення – суспільно-політичне інформаційне онлайн видання України, є архівом усіх головних подій в Україні та світі.

Українська правда – українське суспільно-політичне інтернет-ЗМІ, яке освітлює головні події України та світу, новини представлені українською, російською та англійською мовами.

Радіо Свобода – інформаційний сайт служби Радіо Вільна Європа, яка є незалежною медіакорпорацією, що подає чесні і об’єктивні новини, аналізує і обговорює ключові проблеми місцевого, регіонального та міжнародного масштабу.

The Kyiv Independent – незалежне видання про події в Україні англійською мовою.

Euromaidanpress – незалежна англомовна онлайн-газета, започаткована українськими волонтерами у 2014 році. Вона фокусується на подіях, що стосуються України, надає переклади українських новин, експертну аналітику та незалежні дослідження. Доступна також іспанською мовою.

Тексти – незалежне суспільно-політичне та аналітичне інтернет-видання, що поєднує класичну журналістику та журналістику даних. «Тексти» декларують себе частиною «повільних медіа», тобто заявляють про відмову від подачі «сенсацій», натомість акцентуючись на вдумливих статтях та журналістських розслідуваннях.

Свідомі всеукраїнське молодіжне онлайн-медіа, яке подає актуальну інформацію про політичне, культурне та суспільне життя в Україні в найбільш простому та зручному форматі. Доступне також англійською мовою.

Громадське – неприбуткова незалежна громадська організація, яку в 2013 році створили журналісти, аби незалежно та неупереджено розповідати суспільству важливу інформацію через усі доступні канали. Інформація на сайті доступна українською, російською та англійською мовами.

Ліга – діловий новинний портал Інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», частини медіа-холдингу Ligamedia, що входить до групи компаній «ЛІГА». Портал зорієнтований на широку аудиторію, що цікавиться діловою та суспільно-політичною інформацією. Інформація на сайті доступна українською, російською та англійською мовами.

НВ (New Voice) – інформаційно-новинний сайт та онлайн електронна версія щотижневого суспільно-політичного журналу. Висвітлює події в Україні та світі, аналізує їх, публікує інтерв’ю з політиками, репортажі з гарячих точок, розслідування, авторські матеріали тощо. Інформація на сайті доступна українською, російською та англійською мовами.

Бабель – українське інтернет-ЗМІ, що пише про політику, бізнес, освіту, культуру, технології й новини в Україні та світі. Наразі «Бабель» працює за підтримки міжнародних донорів, основне фінансування надає USAID. Інформація на сайті доступна українською, російською та англійською мовами.

ZN.UAінформаційно-новинний сайт та архівна електронна версія щоденної суспільно-політичної друкованої газети “Дзеркало тижня” (1994 – 2019). Висвітлює події в Україні та світі. Інформація на сайті доступна українською, російською та англійською мовами.

Еспресо – загальноукраїнський інформаційний ресурс, який включає в себе телеканал, портал, сторінки в соціальних мережах (Facebook, Telegram, Instagram, X (колишній Twitter)) та мобільний додаток. Інформація на сайті доступна українською та англійською мовами.

Слово і ділоукраїнський аналітичний портал, який здійснює перевірку виконання обіцянок українських політиків та чиновників. Інформація на сайті доступна українською та російською мовами.

Український тиждень – інформаційний сайт, що висвітлює ключові події та проблеми країни. Архівна електронна версія щотижневого ілюстрованого суспільно-політичного журналу “Український тиждень” (останній номер вийшов 23 лютого 2022 року). Інформація на сайті доступна українською, французькою та англійською мовами.

Громадське радіо – некомерційна, недержавна радіостанція формату news & talk. Це новинно-просвітницька мультимедійна платформа, яку можна читати й чути через сайт або мобільні додатки. Щодня Громадське Радіо подає останні й найважливіші новини та аналіз поточних подій, не профільтровані через інтереси влади, бізнесменів чи політиків. 

Інформаційні агентства

Укрінформ  – державне інформаційне агентство, освітлює головні події України та світу, новини представлені сьома мовами: українська, англійська, іспанська, німецька, французька, японська, польська.

АрміяINFORM  – онлайн-медіа Міністерства оборони України, державне інформагентство, створене у грудні 2018 року. Щодня АрміяINFORM дає повну картину подій у сфері оборони та безпеки: оперативну інформацію, аналітику, ексклюзивні коментарі, інтерв’ю, фоторепортажі тощо.

Подкасти

Подкаст історика Ярослава Грицака в якому автор допомагає зрозуміти майбутнє через знання з минулого.

Видання про Україну

Ukraїner – майданчик історій з України для усього світу. До перемоги у війні – майданчик достовірної інформації про події в Україні.

Польські суспільно-політичні ЗМІ

Gazeta.pl – один з найбільших інтернет-порталів у Польщі, що надає новини, поради та простір для обміну думками.

Gazeta Wyborcza – загальнонаціональна громадсько-політична щоденна газета ліберального центру, видається з 1989 року у Варшаві компанією «Агора».

Rzeczpospolita – консервативно-ліберальна загальнонаціональна економічна та правова щоденна газета.

Onet.pl – крупний польський інтернет-портал, є частиною ITI Group.

Українська служба Польського радіо – спеціальний україномовний канал польського суспільного радіо.

Чеські суспільно-політичні ЗМІ

ČT24 – актуальні новини та програми новин чеського телебачення на новинному порталі Чеської Республіки.

Novinky.cz – створений у 1998 році онлайн-журнал новин чеської щоденної газети Právo та розділ інтернет-порталу Seznam.cz.

Aktualne.cz – онлайн-журнал, що видається видавництвом Economia.

Радіо України – радіостанція, створена 22 березня 2022 року, головною метою якої є надавати важливу практичну інформацію українській громаді.

ProUkraїnu – інформаційний ресурс про українців та для українців, які приїхали в Чехію через війну росії проти України.

Німецькі суспільно-політичні ЗМІ

Tagesschau – найстаріша та найпопулярніша програма новин на німецькому телебаченні, належить державному мовнику ARD.

Deutsche Welle – міжнародний погляд на сьогоднішні актуальні новини, також аналізи, коментарі та оцінки журналістів.

Der Spiegel – журнал в новинному форматі, який робить доступними для широкого загалу поточні, насамперед політичні, а також економічні, культурні та інші новини. Належить медіавидавництву Spiegel-Verlag.

Focus.de – актуальні новини та інформація, видається видавцем BurdaForward GmbH.

Амаль, Берлін! – онлайн-платформа з новинами арабською, іранською, афганською та українською мовами.

Не знайшли потрібної відповіді?

Зворотний зв'язок важливий для нас! Якщо у вас залишилися питання або ви не знайшли потрібної інформації на сайті, будь ласка, напишіть нам. Наша команда допоможе вам знайти відповіді на ваші запитання та надати необхідну інформацію.

    Поставити запитання

    Проєкт відбувається за фінансування

    partner partner partner partner