Головна Чи є в Україні нацисти?
Брехня росії
2 Q&A

Чи є в Україні нацисти?

Чи є в Україні нацисти?

Чи справді бригада “Азов” — “неонацисти”?

Чи є в Україні нацисти?

Чи є в Україні нацисти?

В Україні не існує жодної помітної чи впливової нацистської організації, а Президент України Зеленський — єврей. Усі розмови про Україну як нацистську державу слугують виключно для виправдання російського вторгнення. 

В Україні не існує впливових або помітних нацистських політичних сил або організацій. Праворадикальні рухи в українському суспільстві завжди залишалися маргінальними, ніколи не набираючи більше 5% громадської підтримки. Від початку війни Путін виправдовував її боротьбою з неонацизмом в Україні. Після цього такі авторитетні світові дослідники історії Другої світової війни, Голокосту, геноциду і нацизму, як Джаред Макбрайд, Франсін Хірш, Тімоті Снайдер, та інші, опублікували заяву в щотижневій газеті Jewish Journal. Там вони вказали на «некоректність риторики про неонацизм». Цю заяву підписали вже більше 300 істориків.

Президент України — українець єврейського походження. Володимир Зеленський переміг на виборах президента у 2019 році. На парламентських виборах жодна ультраправа партія не подолала поріг у 5% і не є сьогодні представленою у парламенті. 

Історія про нацизм в Україні завжди була міфом російської пропаганди. Росія створює асоціації між українцями та нацистами, намагаючись відновити спогади про Другу світову війну. Однак це відбувається за рахунок спотворення звичайного українського патріотизму та прагнення зберегти власну ідентичність. Ідея «денацифікації» України з боку Росії сприймається як проста спроба деукраїнізації. Відомі політики, такі як Олаф Шольц і Антоніу Гутерріш, виступають проти обвинувачень України в нацизмі, підтверджуючи відсутність підстав для таких звинувачень. Проти російських звинувачень України в нацизмі виступили також меморіали жертвам Голокосту, українські єврейські організації та єврейські громади України.

Прояви нацизму в Україні не підтвердив навіть колишній лідер ПВК «Вагнер», якій безпосередньо воював в Україні. Він був «не певен щого цілей денацифікації, оскільки не зустрів в Україні нацистів».

Чи справді бригада “Азов” — “неонацисти”?

Чи справді бригада “Азов” — “неонацисти”?

Міф про «неонацистів» серед бійців бригади «Азов» активно поширюється російською пропагандою. Азовці зробили значний внесок у оборону країни та досягнення ЗСУ на найважчих рубежах, тому російська пропаганда створила цей міф для дискредитації військових. 

«Азов» — це військова частина Національної гвардії України, що була створена у 2014 році, завжди була та залишається підконтрольною уряду України. За всю історію існування «Азова» немає жодної доведеної ситуації непокори чи саботажу азовцями наказів українського Генштабу. Натомість вони брали участь в деокупації Маріуполя у 2014-му та вели важкі бої під Іловайськом. У 2015-му вони звільнили 5 населених пунктів на схід від Маріуполя. А у 2022-му героїчно обороняли Маріуполь на «Азовсталі» разом із морпіхами, поліцейськими, нацгвардійцями, прикордонниками та бійцями інших підрозділів. 

Різноманітність складу бригади «Азов» підтверджує відсутність ксенофобії та расизму серед її бійців. За всю історію підрозділу «Азов» у ньому служили представники різних національностей, етносів та віросповідань: грузини, вірмени, євреї, росіяни, білоруси, кримські татари, греки. Одним із найвідоміших бійців «Азову» єврейського походження є Руслан Сербов із позивним «Давид». У листопаді 2022 року він відвідав Ізраїль для реабілітації після ампутації ноги внаслідок поранень, отриманих у боях за Маріуполь. Інший боєць «Азову», грек Міхаель, у 2022-му звернувся до парламенту Греції з проханням допомогти Україні та захисникам Маріуполя. Станом на березень 2024 року він досі перебуває в російському полоні. 

Заява відомого російського політолога В’ячеслава Ліхачова підтверджує, що спроби представити «Азов» як неонацистську групу є маніпуляцією та не мають підґрунтя в реальних фактах. Він зазначив: «Командири та бійці “Азову” окремо можуть мати особисті політичні погляди, але як збройний підрозділ “Азов” є частиною системи ЗСУ».

Не знайшли потрібної відповіді?

Зворотний зв'язок важливий для нас! Якщо у вас залишилися питання або ви не знайшли потрібної інформації на сайті, будь ласка, напишіть нам. Наша команда допоможе вам знайти відповіді на ваші запитання та надати необхідну інформацію.

    Поставити запитання

    НАШІ партнери

    partner partner partner partner