Головна Чому санкції проти Росії важливо посилювати?
Війна
4 Q&A

Чому санкції проти Росії важливо посилювати?

Чому економічні санкції проти Росії важливі і чому їх треба посилювати?

Чому українці відмовляються брати участь у заходах, де виступають росіяни?

Чому українці не хочуть брати з росіянами участь у спільних проєктах заради миру? (Ви проти миру?)

Що буде з економікою світу, якщо Росія виграє війну?

Чому економічні санкції проти Росії важливі і чому їх треба посилювати?

Чому економічні санкції проти Росії важливі і чому їх треба посилювати?

Санкції шкодять промисловій та економічній здатності Росії вести війну. Але їх необхідно посилювати, оскільки станом на сьогодні Росія продовжує імпортувати компоненти для виготовлення зброї.

ВПК Росії тримається на постачальниках обладнання і технологій з інших країн. Важливі компоненти ракет та дронів, якими Росія обстрілює Україну, виробляють у США, Німеччині, Нідерландах та інших країнах. Також росіяни, які вже багато років проживають у Нідерландах, допомагають РФ отримувати заборонені технології. Тому посилення санкцій на імпорт компонентів військового й подвійного призначення в Росію обмежить можливості Росії виробляти зброю. 

Санкції дають відчутний ефект. Один з прикладів – замороження активів Центрального банку Росії: втративши доступ до своїх фінансових резервів на Заході та в Японії, Росія втратила можливість витратити додатково $300 млрд на імпортну зброю та компоненти до неї. Другий приклад: завдяки санкціям дефіцит бюджету Росії у першій половині 2023 року склав більше 40 мільярдів доларів. А чим більший дефіцит бюджету, тим менше коштів Росія може виділяти на фінансування армії, а отже — війни.

Проте, незважаючи на вже існуючі санкції, за 10 місяців 2023 року Росія імпортувала наближених до ВПК товарів на $8 млрд із сусідніх країн. Фактично Росія викуповує потрібні їй компоненти для виробництва зброї через сусідні країни.

Тому необхідно продовжувати посилювати санкції проти Росії, виявляти та перекривати всі можливі тіньові схеми та лазівки, щоб у Росії було все менше і менше можливостей фінансувати свою армію, а отже – війну.

Чому українці відмовляються брати участь у заходах, де виступають росіяни?

Чому українці відмовляються брати участь у заходах, де виступають росіяни?

Спільні заходи з українцями та росіянами фактично ставлять знак дорівнює між жертвою та агресором, створюють ілюзію примирення та підживлюють вигідний Росії наратив про «братні» народи, хоча росіяни продовжують вести геноцидну війну. Тому більшість українців від цього принципово відмовляються і тут справа не в емоціях чи образах, а в тому, що такі майданчики треба використовувати для закликів до справедливого миру, а не до вигідного Росії ілюзорного примирення.

Війна глибоко травмувала українців і ці жахи продовжуються, а тим часом різноманітні організації постійно намагаються закликати нас до діалогу з росіянами, називаючи останніх «хорошими», бо вони «виїхали з Росії» та «проти війни». Водночас Росія продовжує вести геноцидну війну проти України, а на тлі цього спільні майданчики для дискусії з українцями та росіянами не наближають ні миру, ні справедливості

Росія — агресор, Україна — жертва. Тобто ми апріорі в різних позиціях і поки триває ця війна, це не зміниться. А будь-які публічні заходи з українцями та росіянами лише створюють імітацію балансу та примирення. Нав’язування цього балансу українцям є неприпустимим, адже воно розмиває межі між агресором і жертвою. Як приклад, ґвалтівник у суді ніколи не є в рівній позиції з жертвою, він — на лаві підсудних, вона — свідчить обвинуваченню. І лише таке розставлення ролей логічне і справедливе.

Крім того, такий діалог підживлює російський імперський наратив про «братні народи». Прикриваючись саме ним, російський імперіалізм завжди зазіхав на Україну, наші історію, культуру та свободу. Росія намагається переконувати, що потрібне примирення, бо буцімто «нас просто посварили». Але це не так, адже упродовж нашої історії між українцями та росіянами відбувалося дуже багато воєн і завжди через те, що росіяни хотіли нас завоювати, а ми хотіли свободи. Нинішня війна — не виняток.

Тож українці справедливо вимагають використовувати публічні майданчики не для безглуздих та шкідливих спроб примирити їх із росіянами, а для того, щоб закликати до справедливості для України. Примирення можливе лише після того, як агресор — Росія — зазнає військової поразки, а Україна отримає справедливість.

Чому українці не хочуть брати з росіянами участь у спільних проєктах заради миру? (Ви проти миру?)

Чому українці не хочуть брати з росіянами участь у спільних проєктах заради миру? (Ви проти миру?)

Такі проєкти легалізують агресора, формують сприйняття рівності агресора та його жертви та, як наслідок, толерують ідею знищення України та українців. Росія використовує подібні заходи для виправдання своїх агресивних дій та просування неправдивих наративів російської пропаганди про «сварку сусідів», “братні народи” та “один народ”.

Українцям неможливо мати спільні проєкти з росіянами, поки триває війна. Заклик до єдності українців та росіян в умовах знищення останніми українців є не просто недоречним, а неприйнятним та токсичним. Фактично це заклик до початку діалогу з убивцею під час безпосереднього процесу вбивання жертви. 

Будь-які спільні проєкти підтвердять наративи Росії про «сварку сусідів», “братні народи” та “один народ”. Росія, знецінюючи повномасштабне вторгнення, намагається представити його для міжнародної спільноти як «сімейну сварку» чи «внутрішній регіональний конфлікт». Це спроба насильно прив’язати українську історію до російської та заперечити право українців на власний історичний вибір. Однак десятки мільйонів українців (91%) відмовляються від ідеї, що вони «один народ» з росіянами, чітко ідентифікуючи себе саме як українців. 

Україна бере участь у тих заходах, що справді можуть впливати на зміни в російському суспільстві. Представники України є учасниками самітів поневолених народів Росії. Україна часто сама ініціює зустрічі представників народів Росії та інших країн, які зазнають утисків через політику Кремля. 

Натомість українці не беруть участі у форумах російської опозиції, оскільки вони не показали значної ефективності: ні опозиція, ні організовані нею події. Бо росіяни, які в них беруть участь, не мають жодного впливу на порядок денний в Росії, навіть теоретично. Вони не ведуть військову боротьбу і навіть не організовують жодних масових мітингів у Росії. Останній «Форум вільної Росії» у 2024 році зібрав лише 50 тисяч євро на аукціоні, які були передані на потреби російських добровольців. Хоча до складу «Форуму» входять заможні росіяни, у тому числі мільйонер Ходорковський.

Що буде з економікою світу, якщо Росія виграє війну?

Що буде з економікою світу, якщо Росія виграє війну?

Ціна перемоги Росії для міжнародної спільноти буде значно вищою, ніж обсяги допомоги Україні сьогодні. І криза торкнеться не лише оборонного комплексу.

Військово-промисловий комплекс стане пріоритетним. У разі перемоги Росії держави розпочнуть гонку озброєнь, збільшуючи витрати на оборону, а для громадян це означатиме вищі податки. Росія багаторазово заявляла про наміри захопити країни Балтії, Польщу, Румунію та навіть Чехію. Зокрема експрезидент Росії Дмітрій Медведєв, неодноразово ставив під сумнів суверенітет Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Фінляндії, Молдови. Відповідно громадяни цих країн найбільше відчують перехід економік на військові рейки. Окрім мілітаризації, країнам доведеться провести і мобілізацію громадян, забезпечення яких також ляже на плечі платників податків.

Перемога Росії активує сплячі диктатури. Росія — це одна з найбільших диктатур у світі станом на сьогодні, але існують і менші. У 2022 рік у світі нараховувалося 59 диктаторських режимів, які потенційно можуть створити альянс. Це гарантовано призведе до поширення міжнародної нестабільності і відсутністю глобальної безпеки на десятиліття. Перемога ж України над однією з найбільших і найкраще озброєних світових армій означатиме перемогу демократії над авторитаризмом. Це також надішле потужний сигнал стримування іншим диктатурам. Зокрема, перемога України може зупинити Китай від вторгнення до Тайваню та протистояння із США, що неминуче втягне у війну і Європу.

Перемога Росії дасть їй контроль над 25% усього ринку зерна. Зважаючи на стратегію диктатури, вони перетворять продовольство на зброю. Експорт української пшениці з України має важливе значення для країн Африки, Близького Сходу та Південної Азії. У разі переривання постачання українського зерна людям загрожуватиме підвищення цін на продовольство і навіть голод. У липні 2023 року Росія вже вийшла з критично важливої зернової угоди та погрожувала всім кораблям, які прямують до українських портів, тому шантаж продовольством є реальним сценарієм.

Світ має допомогти Україні перемогти Росію, адже масштаб глобальної економічної кризи у протилежному випадку буде неспівмірний.

Не знайшли потрібної відповіді?

Зворотний зв'язок важливий для нас! Якщо у вас залишилися питання або ви не знайшли потрібної інформації на сайті, будь ласка, напишіть нам. Наша команда допоможе вам знайти відповіді на ваші запитання та надати необхідну інформацію.

    Поставити запитання

    Проєкт відбувається за фінансування

    partner partner partner partner